Тури в Швейцарію

Відображати:

Акція
Альпійський експрес (Новорічний!)
Наявність місць:
9+
Угорщина Австрія Швейцарія Італія
calendar
29.12.2021
clock
5 днів
2 нічний переїзди Автобусний тур Груповий тур
Сертифікат про вакцинацію
Акція
Країна мрій - Швейцарія!
Наявність місць:
0
Угорщина Швейцарія
calendar
27.10.2021
clock
6 днів
2 нічний переїзди Автобусний тур Груповий тур
Тест
Сертифікат про вакцинацію
Акція
Країна мрій - Швейцарія! (Дитячий)
Наявність місць:
9+
Німеччина Швейцарія Угорщина
calendar
27.10.2021
clock
5 днів
calendar-link
2 нічний переїзди Автобусний тур Груповий тур
Тест

Опис країни:

Натисніть щоб подивитись

Швейцарія

Загальна інформація
Офіційна назва: Швейцарська Конфедерація.

Загальна площа :41 285 км².

Столиця: Берн.

Політичний устрій: Швейцарія — федеративна парламентська республіка. Основні принципи швейцарської конституції — федералізм і демократія. У Швейцарії президент обирається Федеральними зборами з числа членів Федеральної ради (уряд) терміном на один рік без права переобрання на наступний термін. Президент є також главою уряду. Основними функціями президента є: прийом високих іноземних гостей і ведення засідань Федеральної ради. Законодавча влада належить Федеральним зборам, які складаються з двох палат: нижньої — Національної ради і верхньої — Ради кантонів.

Адміністративний поділ: Швейцарія поділяється на 23 кантони або 20 кантонів і 6 напівкантонів. (Кожний з трьох кантонів: Аппенцелль, Базель, Унтервальд поділяється на 2 напівкантони).

Деякі кантони складаються практично з одного міста (наприклад, Женева), на території інших суцільні гори й долини (як в Урі). Деякі — не більше бразильської ферми, наприклад, місцевий Базель (площа — 37 км²), у ньому, однак, чисельність населення (187,7 тис. осіб) вища, ніж у найбільшому кантоні Граубюнден, де на території 7105 км² проживає 186,7 тис. осіб. У кантоні Цюріх — 1,2 млн жителів, а населення напівкантону Аппенцелля Іннерродена (15 тис. осіб) ледь заповнить футбольний стадіон.

Населення: Населення Швейцарії — 7,2 млн осіб, з них 19,8% іноземців.

Населення країни складається з етнічних груп, які використовують різні мови (німецьку, французьку, італійську і ретороманську) і нерідко відрізняються за віросповіданням. Але взаємна терпимість і доброзичливість дозволяють їм жити і працювати в одній країні.

Мова: Швейцарія — одна з небагатьох європейських країн, що послідовно підтримують багатомовність.

Офіційні мови Швейцарії — німецька, французька, італійська і ретороманська (похідна від латинської). 64% населення вважають своєю рідною мовою німецьку, 19% — французьку, 8% — італійську і 1% — ретороманську.

Релігія: 44% населення Швейцарії — протестанти, 48% — католики, близько 8% — представники інших конфесій. До протестантської церкви належать кантони. Во, Шафхаузен, Базель-сіті,Цюріх, Берн, Гларус, Невшатель, Женева. Швейцарія — батьківщина одного з напрямків сучасного протестантизму — кальвінізму. Католицизм поширений на більшій за площею, але меншій за чисельністю населення території країни.

Валюта: офіційною валютою Італії є швейцарський франк.

Географічне положення: Швейцарія — держава в Центральній Європі. На півночі вона межує з Німеччиною, на заході — з Францією, на півдні — з Італією, на сході — з Австрією і Ліхтенштейном.

У Швейцарії можна виділити чотири райони — Північну Швейцарію, Західну, Центральну і Південну.

Найгустіше заселена та найбільш економічно розвинута Північна Швейцарія (кантони Базель, Аргау, Цюрих, Санкт-Галлен, Гларус, Тургау). Це найрівнинніший район країни. Він займає північну частину Швейцарського плоскогір'я, лівий берег Рейну, а на півдні заходить у передгір'я Альп.

Західна Швейцарія (кантони Берн, Невшатель, Фрібург, Во, Женева) гористіша, ніж північ країни. Цей район містить у собі центральну і південну частини Швейцарського плоскогір'я. З заходу до нього примикають хребти Юри, зі сходу — Альпи.

Клімат: У Швейцарії виражені кліматичні відмінності, зумовлені висотами і впливом сонця і вітрів. Клімат вологий, на плоскогір'ї — помірно теплий, в горах — холодний. Добові температури у низинах в середньому коливаються протягом року від 10 до 16° С, влітку вони підвищуються до 27° С і більше. Найспекотніший місяць — липень, найхолодніший — січень.

Транспорт: Основні міжнародні аеропорти — Цюрих, Женева, Базель.

Громадський транспорт у Швейцарії відрізняється від інших країн тим, що все дійсно розписано точно і функціонує як годинник. Розклад на автобуси розписаний так, щоб він збігався з розкладом електричок. Квитки можна придбати на вокзалі в касі, або в квиткових автоматах, або у водія відразу при вході в автобус. Один квиток можна використовувати на поїзд, автобус і пароплав. Тобто існує один квиток на всі види транспорту.

Кухня: 
У Швейцарії немає особливо розвинених національних традицій в приготуванні страв, натомість, швейцарські страви об'єднали в собі краще з німецької і французької кухні. Важливу частину в кулінарії швейцарців відіграють сири. Для приготування фондю використовуються сири емменталер і груйер у поєднанні з білим вином, ця страва подається у великій місткості і її їдять з маленькими кубиками хліба. Рості (хрустка смажена, дрібно порізана картопля) — національна страва німецької Швейцарії. Часто в меню входить свіжа риба з численних озер, здебільшого, щука або форель.

Зазвичай вважається, що асортимент м'ясних виробів у Швейцарії досить скромний і зводиться до пари десятків видів мисливських і твердокопчених сортів ковбас, які практично повторюють німецькі, та до нескінченних варіацій на тему шніцеля. Однак насправді це далеко не так - чудово розвинене тваринництво поставляє на місцевий стіл величезну кількість м'яса всіх видів. Просте національне розмаїття виявляється і тут - в південних і західних кантонах більше тяжіють до рубаного м'яса, а от на півночі типові німецькі сосиски, кров'яні або ліверні ковбаси можна зустріти повсюдно.
Важко уявити собі Швейцарію без шоколаду, бо саме ця країна стала найбільшим у світі виробником шоколаду, який давно є національним символом нарівні з сиром, годинниками, зброєю і фінансовими установами. Причина цьому проста - вважається, що в 1875 році саме швейцарець Деніел Пітер першим навчився отримувати твердий молочний шоколад у вигляді плиток. Зараз тут випускають кілька сотень видів першокласного шоколаду - як фабричного, так і ручного вироблення. Це і один з найпопулярніших інгредієнтів багатьох місцевих десертів, і відмінний "сувенір". Та й самі швейцарці споживають цього продукту більше за всіх у світі - за деякими оцінками, більше 12 кілограмів на рік на душу населення.

При цьому усередині країни улюбленими десертами вважаються все ж більш традиційні страви - всілякі цукерки, цукрові булочки і пряні медові пряники "лекерлі", базельські імбирні пряники. Цікаво, що навіть популярні в усьому світі мюслі винайшли також у Швейцарії - на рубежі XIX і XX століть доктор Максиміліан Бірхер-Беннер (один із засновників сучасної дієтології, до слова) просто висушив нехитре народне блюдо (практично - кашу з вівса і пшеничних пластівців ), додав родзинок, горіхів і яблук - і отримав саме той продукт, який зараз споживається в колосальних кількостях по всій планеті.
Шопінг: Швейцарія - це торговий рай світового масштабу. Тут ви знайдете різноманітні магазини, починаючи з сувенірних крамниць, і закінчуючи шикарними бутиками. Вас приємно здивує достаток товарів знаменитих і не дуже знаменитих марок.

У Швейцарії існує два сезони розпродажів - літній та зимовий. Літній сезон починається в середині липня і триває до вересня. Зимові розпродажі, як і у всій Європі, починаються відразу після різдва. А до лютого навіть найвишуканіші і дорогі речі в швейцарських магазинах можна купити зі знижкою в 50-70%.
Традиційними «швейцарськими покупками» вважаються годинник, шоколад, знамениті складані ножі і музичні скриньки.

Варто побачити
Берн
Берн багатий пам'ятками. Стара частина міста, в якій і сконцентрована більшість пам'яток, в 1983 році була внесена до культурної спадщини ЮНЕСКО. Відмінною особливістю старої частини міста є наявність безлічі «аркад» - арок-накриттів, що проходять над боковими сторонами вулиць. У дощову погоду аркади рятують жителів міста, які забули вдома парасольку. Всесвітньо відомими є бернські фонтани-свердловини. Кожен має власну довгу історію.

Культурне життя Берну доволі різноманітне та багате. Безліч театрів, музеїв, виставкових зал працюють постійно, приймаючи щоденно тисячі відвідувачів. Спорт також широко представлений у місті. Тут є Національний керлінг-центр, знаменитий футбольний стадіон Ванкдорф, іподром, хокейний стадіон. Та, звичайно ж, в місті багато затишних ресторанів, кафе, в яких можна перепочити від погулянок, екскурсій та шопінгу.

Базель
Базель розміщений на кордоні з Німеччиною і Францією. Мальовниче Старе Місто зі своєю червоною Міською Ратушею, Шпалентором - міськими воротами з червоного пісковика, барвисті ринки, історичні будівлі, будинок гільдії, вузькі провулки, Рейн їз жвавим пересуванням торгових суден - все це створює неповторну атмосферу ідилії. Особливим задоволенням є шопінг, місто відоме мережею магазинів всесвітньо відомих марок Armani, Bucherer, Dior, Gucci, Prada, Rolex, Swatch, постійно організовуються міжнародні виставки: годинникова виставка The Basel World, виставка мистецтва The Art Basel.
Цюріх
Цюріх знаходиться на північному березі Цюріхського озера. Добре збережене Старе Місто розташоване на обох берегах р. Ліммат. Оперний театр вважається одним з провідних європейських центрів опери і балету. У головній художній галереї (Kunsthaus), знаходиться велика колекція картин, скульптур, фотографій і відео матеріалів. У місті є понад 50 музеїв та 100 невеликих галерей, де проходять різноманітні виставки і шоу. Зоопарк Цюріха - один із найкращих у Європі, особливо з погляду турботи про тварин і ландшафтної архітектури. Вражаючим зразком швейцарського парку є тропічний ліс Масоала - на території 10 тис. м2відтворено частину тропічного лісу о. Мадагаскар з відповідною флорою і фауною.

Женева
Женева - друге за величиною і чисельністю населення місто Швейцарії, розміщене на південно-західному березі Женевського озера. Женева вважається одним з найкрасивіших міст світу. В старій частині міста знаходяться головні пам'ятники архітектури: собор св. Петра, який почали будувати в ХІ ст., Женевський університет і монумент Реформації. В місті розташовані штаб-квартири багатьох міжнародних організацій.
Знаменитий квітковий годинник - один із символів міста — розташований в Англійському парку, на березі Женевського озера. Для "вирощування" цього годинника використовуються 6500 квітів, які цвітуть протягом усього літа, міняючи щомісяцяколірну палітру годин. Ця розкішна клумба символізує особливу рольЖеневи в годинниковій галузі всієї країни.

Ароза
Ароза – швейцарський традиційний курорт, що розташувався на висоті 1800 метрів в гірській улоговині. Курорт обласканий сонцем і недоступний вітрам. Тут прекрасні готелі, різноманітний сервіс, гірськолижні траси, де можна навчитися майстерності катання. Розваг на курорті предостатньо – це казино, ресторани, катання на запряжених кіньми санях, прогулянки по мальовничих околицях.

Давос
Давос – відомий курорт на південному сході країни, а також центр спорту. Тут є прекрасні можливості для оздоровчого відпочинку. Клініки курорту вважаються істинними інститутами лікування дихальної системи. Крім того, саме сюди приїжджають туристи для зцілення шкірних і алергічних захворювань. На курорті щороку організовують Міжнародний економічний форум, понад 150 конференцій, конгресів і симпозіумів. У грудні - міжнародні змагання з бігових лиж (Davos Nordics, World Cup), міжнародний фестиваль із сноубо-рду (O'Neill SB JAM), різноманітні музичні фестивалі. Курорт знаходиться за 144 км від Цюріха.

Бад - Рагац - елітний курорт на північному сході Швейцарії, розміщений на висоті 1000 м вище р. м. Відомий сприятливим мікрокліматом. Найбільш популярні термальні центри - Таміна і Хе-лєна Бад. У міському термальному комплексі Таміна є два закритих басейни (34°С), гідромасажні відділення, відкритий басейн із водоспадом, гротом, джакузі та підводним масажем (35°С). Оздоровчий комплекс Хелєна Бад має власне термальне джерело, лікувальні ванни, салон краси, сауни, римсько-ірландські бані, кабінети фітотерапії, зал для фітнес-тренувань. До послуг відпочиваючих - гірські і бігові лижі, катання на конях, оздоровчі центри, тенісні корти, школа верхової їзди, поле для гольфу. На курорті прокладено 50 км гірськолижних трас, встановлено 13 витягів.

Лейкербад
Лейкербад - невеликий затишний курорт на південному заході Швейцарії надає унікальні можливості для різноманітного повноцінного відпочинку. Розміщений за 190 км від аеропорту Женеви, на висоті 1411 м над р. м. З грудня по березень на курорті відпочивають прихильники бігових і гірських лиж; весною, літом і восени популярними є пішохідні прогулянки. Головним лікувальним чинником є термальні джерела і збудовані на їх основі термальні купальні (Burgerbad і Alpentherme); у кожній з них є кілька термальних басейнів, джакузі, тренажерні зали, відділення фізіотерапії, сауни. Для активного відпочинку функціонують оздоровчі центри, крита ковзанка, тенісні корти, майданчики для гри в сквош, поля для міні-гольфу, прокладено 60 км пішохідних маршрутів, розроблено велосипедні маршрути. У Лейкербаді є 28 готелів і близько 50 ресторанів.

Замок Оберхофен
Оберхофен з химерними вежами різних розмірів, які, здавалося б, виросли, ніби гриби після дощу,без всякого людського втручання. Щоб зрозуміти сенс цієї фрази, необхідно вперше побачити замок з озера, що цілком можливо. Вид саме з цього ракурсу ще довго буде розбурхувати уяву мандрівника, на що, по всій видимості, і розраховували засновники, проектуючи будівлю всередині XII століття. Багато води утекло з тих пір, тут встигли побувати і місцеві правителі, і Габсбурги, і навіть американці. Свою просвітницьку діяльність Оберхофен розпочав в 1945 р., коли у ньому було відкрито філію Бернського історичного музею. Замок – справжній підручник з мистецтвознавства в камені. Також слід неодмінно прогулятися у англійському ландшафтному парку, щоб виїхати з твердим переконанням: навіть якщо в Швейцарії і тисяча замків, то цей неодмінно входить в першу десятку.

Замок Тун
Це барвистий замок, що побудований в кінціXII століття. З 1888 року в п'яти залах фортеці розташовується історичний музей. Знайомство з цією частиною країни краще дійсно почати звідси. Розповідь починається з доісторичних часів. Крім різноманітних відомостей з військової європейської історії, увагу приділено повсякденному життю швейцарців і культурному аспекту.

Де купити тур?
Шукатипо всій Україні
.