Тури на фестиваль тюльпанів в Стамбулі

Відображати:

Країни:

Дата виїзду

За Вашим запитом нічого не знайдено.Тури в Стамбул мають великий попит незалежно від сезону. На відміну від більшості міст Туреччини, сюди їдуть не тільки заради пляжного відпочинку, а щоб помилуватися визначними пам'ятками, за кількістю яких у Стамбула в усьому світі небагато суперників. З шедеврами архітектури, історичними об'єктами, культовими спорудами можна ознайомлюватися весь рік, але є серед пам'яток Стамбула одна, милуватися якою можна тільки навесні. Це тюльпани, один із символів міста і Туреччини загалом, до сезону цвітіння яких приурочений масштабний фестиваль. Тури в Стамбул на Фестиваль тюльпанів з кожним роком стають дедалі популярнішими і привертають увагу гостей з усіх куточків Туреччини та з інших країн, в тому числі й з України.

Тюльпани Стамбула

З передгір’я Тянь-Шаню через Персію-Іран «квітка життя і кохання» ще в Х столітті потрапила до мусульманської культури і стала символом ісламу для християнського світу, адже турецьке слово «лале» (тюльпан) співзвучне і схоже в арабському письмі з іменем Аллаха, а при його зворотному прочитанні вийде назва символу Османської імперії – півмісяця. Lale, Лейла – одне з найпопулярніших жіночих імен у багатьох східних країнах.

Султан Сулейман І Пишний за свого правління наказав засадити тюльпанами сади Топкапи. Тюльпан став емблемою-оберегом династії Османів, одяг султана і вищого керівництва імперії прикрашали вишивкою з квітами тюльпана і, кажуть, саме натільна сорочка з тюльпанами допомогла султанові Баязиду виграти всі битви і досягнути найбільшого розквіту Османської імперії. Син Сулеймана й Роксолани-Хюррем Селім ІІ наказав привезти з Сирії водночас 50 тисяч цибулин тюльпану певного виду, а також замовив для свого палацу 300 тисяч цибулин найкращих тюльпанів із кримської Кафи-Феодосії. Син українки Надії-Турхан Махмед IV намагався впорядкувати численні сорти тюльпанів, що було зроблено за правління вже його сина Ахмеда ІІІ – задокументували селекцію нових видів, і так з’явився 1725 року альбом-каталог, де вперше сорти отримали красиві імена «Діамантова заздрість», «Незрівнянна перлина» або «Тканина кохання». Епоха Ахмеда ІІІ увійшла в історію Османської імперії як «Тюльпанова» – доба просвітництва, європеїзації та моди на тюльпани.

Саме в «Тюльпанову епоху» в Стамбулі особливо популярними стають фестивалі тюльпанів, хоча насправді їхня історія починається з далекого 1453 року. Перший відновлений після довгої перерви фестиваль відбувся у 2006 році під гаслом «Найкрасивіші тюльпани ростуть у Стамбулі», адже турки досі відвойовують тюльпанову першість у голландців, яким колись наприкінці XVII ст. завезли свої цибулини і звідки вже назва «тюльпан» поширилася у багатьох мовах світу.

Щовесни кожен туроператор, що пропонує подорожі до Стамбула, обов'язково включає в свою програму тур до Туреччини на Фестиваль тюльпанів. Під час фестивалю Стамбул переливається веселковими тюльпановими барвами, химерні композиції, яскраві ароматні килими, букети і поодинокі розкішні квітки – це видовище, яке варто хоча б раз у житті побачити! Квіти висаджують з таким розрахунком, щоб на зміну раннім сортам приходили середні, пізні, і впродовж усього сезону цвітіння жива композиція оновлювалася. На клумбах обов’язково красуються легендарні турецькі тюльпани з загостреними пелюстками, схожі на османську шаблю.

Фестиваль тюльпанів у Стамбулі – це не просто милування одним з найкрасивіших природних явищ, це ще й захід з багатою культурною програмою:

 • гості можуть вивчити фотоекспозиції, присвячені історії фестивалю;
 • можна взяти участь в майстер-класах, присвячених флористиці, а також популярним в Туреччині ремеслам і видам мистецтва: каліграфії, склодувній майстерності;
 • на ярмарках, крім традиційної сувенірної продукції, можна придбати цибулини тюльпанів;
 • проводять спортивні змагання, концерти, розважальні заходи;
 • на всіх локаціях працюють фуд-корти й атракціони, аніматори розважають дітей.

Коли відбувається Фестиваль тюльпанів у Стамбулі

Щовесни в парках і на вулицях Стамбула для фестивалю висаджують понад 25 мільйонів тюльпанів 160 сортів – справжня тюльпанова симфонія захоплює на квітень-травень усе місто! Тому екскурсійні тури в Стамбул на Фестиваль тюльпанів, як правило, відбуваються в квітні, коли максимально розквітають всі сорти. Сам фестиваль триває до 4 тижні, тимчасові рамки його проведення змінюють щороку. У 2021 році відкриття Фестивалю тюльпанів в Стамбулі заплановано на 29 березня, а триватиме він до 27 квітня. Щоб потрапити на урочисту церемонію відкриття, яка повинна відбутися в парку Еміргян, побачити ранні сорти тюльпанів, варто виїхати з України 28 березня. А розпал цвітіння, на думку експертів, припадає на 2-3 тиждень квітня, і це найкращий час для поїздки на фестиваль. Якщо погода буде не дуже спекотною, то і в кінці квітня, і на початку травня милуватися стамбульськими тюльпанами не пізно.

Тури до Туреччини на фестиваль тюльпанів

«Танго Тревел» пропонує придбати тур в Стамбул на Фестиваль тюльпанів зі Львова. Прогулятися квітучим і ароматним містом, сфотографуватися на тлі дивовижних клумб і розкішних квіткових килимів перед мечетями, взяти участь у заходах, які входять у програму фестивалю, можна в рамках турів:

 • «Неймовірний Стамбул»;
 • «На двох континентах. Стамбул»;
 • «Чарівний світанок Туреччини: Стамбул + Каппадокія».

У програму перших двох турів включена екскурсія «Тюльпанова містерія в парку Еміргян». Саме цей парк є серцем фестивалю, тут висаджують найбільшу кількість квітів (2019 року їхня загальна кількість наближалася до 3 млн). Крім традиційних клумб, тут створюють квіткові скульптури, просторові композиції. Це популярне місце фотосесій і безлічі цікавих заходів, ярмарків і майстер-класів. Крім різнобарв'я тюльпанів, гостей приваблює мальовнича зона для пікніків і штучна водойма з печерами, гротами і водоспадами в центрі парку. На території парку Емірган діє невеличкий Музей тюльпанів, є кілька старовинних вілл із цікавою архітектурою та інтер'єром, які сьогодні служать приміщеннями кафе. А якщо піднятися на вершину пагорба Дуатепе, можна з висоти помилуватися видом на Босфор.

Акцент туру «Чарівний світанок Туреччини» зроблений на поїздку до Каппадокії, екскурсія в парк Еміргян в його програму не входить. Але в учасників туру буде досить вільного часу, щоб самостійно відвідати цей парк або інші локації фестивалю:

 • розташований в історичній частині міста парк Гюльхане, який за масштабами квіткових експозицій трохи поступається Еміргяну, хоча панно з тюльпанів на його головній алеї виглядає надзвичайно ефектно;
 • поряд із парком розташовані палац Топкан та мечеть Ая Софія, перед якою на площі Султанахмет в ці дні простеляють найбільший у місті живий килим, створений із 500-600 тисяч тюльпанів. Ще на площі можна послухати виступи музикантів, якщо потрапити сюди в момент проведення концерту;
 • парк Ґьозтепе в азіатській частині Стамбула не такий гучний і багатолюдний, але дуже красивий, і тюльпанів тут багато;
 • зануритися в тюльпанову симфонію також можна під час прогулянок у парках Йилдиз, Фетхі-Паша, Чамлиджа.

Придбати автобусний тур в Стамбул на Фестиваль тюльпанів

Автобусні тури в Стамбул на Фестиваль тюльпанів потрібно купувати або бронювати заздалегідь, оскільки в дні фестивалю наплив туристів значно збільшується. На сайті «Танго Тревел» можна вивчити програми святкових турів до Стамбула, порівняти ціни, набір основних і факультативних програм, вибрати найбільш зручну дату виїзду. Далі залишається тільки забронювати та оплатити тур; якщо ви зареєстровані на сайті, це можна зробити в онлайн-режимі. Розплатитися готівкою можна в нашому офісі у Львові.

Знайдіть щастя на дні тюльпана

Навіть поза часом фестивалю тюльпани в Туреччині повсюдно, лише треба вміти «прочитувати» їх навколо себе. Мінарети багатьох мечетей побудовані в формі пелюсток тюльпана, що тримаються на потужному стеблі, а купол барокової «Тюльпанової» мечеті Лалелі – це теж тюльпан! На кахлях в будинках і палацах, бруківці та каналізаційних люках, на керамічному посуді, текстильних виробах та інших сувенірах обов’язково знайдете тендітні тюльпани. Склянки, в яких зазвичай гостинно подають турецький чай, – теж повторюють квітку тюльпана. Якщо у вашому житті не вистачає яскравих фарб, все здається тьмяним і сірим, саме час вирушати в Стамбул на Фестиваль тюльпанів. Привезіть із Туреччини що-небудь тюльпанове, і краса та ніжність цієї квітки принесе вам щастя, яке, за легендою, заховане на її дні!

.