Тури на фестиваль тюльпанів в Стамбулі

Відображати:

Країни:

Дата виїзду

За Вашим запитом нічого не знайдено.Тури до Стамбулу популярні незалежно від пори року. Оскільки на відміну від інших міст Туреччини, тури в Стамбул призначені для чогось більшого ніж пляжного відпочинку. Насолодитися визначними пам'ятками, кількість яких в Стамбулі незрівнянна з будь якою країною світу. Тут можна досліджувати шедеври архітектури, історичні об'єкти та готичні, пам'ятні споруди протягом всього року. Проте серед всіх гідностей Стамбула є одне, яке зачаровує своєю красою тільки навесні – тюльпани, які є символом міста та всієї Туреччини. Їхнє цвітіння - символ величезного Фестивалю тюльпанів. Тури в Стамбул на цей фестиваль стають все більш популярними з кожним роком і привертають увагу гостей із різних частин Туреччини та інших країн, Україну включно.

Тюльпани Стамбулу

Ще в Х столітті через Персію-Іран, тюльпан вважали "квіткою життя і кохання", потрапивши до мусульманської культури з передгір’я Тянь-Шаню. Для християнського світу цей цвіт став символом ісламу. У турецькій мові слово "лале" (тюльпан) схоже на арабське ім'я Аллаха, а при його зворотному читанні виходить назва символу Османської імперії – півмісяця. Саме тому "Lale" чи "Лейла" стало одним із найпопулярніших жіночих імен у численних східних країнах.

Під час свого правління Султан Сулейман І, відомий як Пишний, велів висаджувати тюльпани в садах Топкапі, надаючи їм особливий символічний статус. Тюльпан став емблемою-оберегом династії Османів, а його образ прикрашав одяг султана та вищого керівництва імперії. Легенда стверджує, що саме сила тюльпанової вишивки на сорочці допомогла султанові Баязиду перемогти у битвах і досягати величі Османської імперії.

Син Сулеймана, султан Селім ІІ, наказав привезти 50 тисяч цибулин тюльпанів з Сирії, а згодом замовив для свого палацу ще близько 300 тисяч цибулин з Кафи-Феодосії в Криму. Спроби доцільно використати таку кількість квітів відбулися за участю сина Селіма ІІ, султана Махмеда IV, але справжній прорив стався за правління його сина, Ахмеда ІІІ. Сорти отримали красиві назви, такі як «Діамантова заздрість», «Незрівнянна перлина» або «Тканина кохання» та були задокументовані в альбомі-каталозі 1725 року. Цей період історії Османської імперії став відомим як "Тюльпанова" епоха, в якій відзначався просвітництвом, європеїзацією та модою на тюльпани.

Під час "Тюльпанової епохи" в Стамбулі Фестивалі тюльпанів стають особливо популярними, хоча їхня історія насправді сягає 1453 року. Перший відновлений фестиваль проведено у 2006 році під гаслом "Найкрасивіші тюльпани в Стамбулі". Турки досі конкурують з голландцями за титул найбільших виробників тюльпанів, які вперше привезли ці квіти до Європи наприкінці XVII століття. Термін "тюльпан" поширився у багатьох мовах світу після їхнього завезення голландцями.

Туроператори щовесни пропонують подорожі Стамбулом, що включають в себе програму екскурсії на тюльпановий Фестиваль в Туреччині. Під час цього фестивалю місто стає справжнім калейдоскопом кольорів, де вражаючі композиції, ароматні букети та розкішні квіти створюють неперевершене видовище. Кожна квітка висаджується з урахуванням того, щоб протягом сезону цвітіння жива композиція постійно оновлюватиметься новими сортами квітів. На клумбах особливо виділяються легендарні турецькі тюльпани зі своїми загостреними пелюстками, що нагадують османські шаблі.

Фестиваль тюльпанів у Стамбулі – це не лише можливість насолодитися одним із найкрасивіших природних явищ, але й захопливий захід із різноманітною культурною програмою:

 • Гості можуть вивчити фотоекспозиції, присвячені історії фестивалю;
 • Взяти участь у майстер-класах, що присвячені майстерності флористів, а також популярним ремеслам і видам мистецтва в Туреччині, таким як каліграфія та склодувна майстерність;
 • Відвідати різноманітні ярмарки, де, крім звичайних сувенірів, можна придбати цибулини тих самих тюльпанів, що славляться своєю красою;
 • Прийняти участь у спортивних змаганнях, концертах і розважальних заходах;
 • Насолоджуватися атракціонами та фуд-кортами, та майстерністю аніматорів що розважатимуть діток.

Коли відбудеться Фестиваль тюльпанів у Стамбулі?

Щорічно по всьому Стамбулі висаджується понад 25 мільйонів тюльпанів різних сортів, утворюючи вражаючу тюльпанову симфонію, яка зачаровує місто протягом квітня та травня. Туристичні подорожі до Стамбула на Фестиваль тюльпанів переважно організовуються в квітні, коли всі квіти досягають своєї максимальної краси. Тривалість самого фестивалю змінюється щорічно, залежно від певних чинників та обставин але зазвичай він триває близько 4 тижнів. Для участі в урочистій церемонії відкриття в парку Еміргян, де можна побачити ранні сорти тюльпанів, рекомендується прибути з України 28 березня. Найбільш активне цвітіння, за твердженням флористів, відбувається протягом 2-3 тижнів квітня, роблячи цей період ідеальним для відвідування фестивалю. Якщо погода тримається не спекотною, можна насолоджуватися стамбульськими тюльпанами і в кінці квітня чи навіть на початку травня.

Автобусні тури до Туреччини на Фестиваль тюльпанів

Ми, надійна туристична компанія "Танго Тревел" надаємо можливість придбати тур на Фестиваль тюльпанів, зі Львова до Стамбула. Це надає можливість насолоджуватися прогулянкою крізь квітуче та ароматне місто, фотографуватися на фоні чудових клумб і розкішних квіткових килимів перед мечетями, а також брати участь у заходах, включених до програми фестивалю, в межах організованого туру:

 • «Неймовірний Стамбул»;
 • «На двох континентах. Стамбул»;
 • «Чарівний світанок Туреччини: Стамбул + Каппадокія».

В програму перших двох турів входить екскурсія "Тюльпанова містерія в парку Еміргян". Цей парк є основною площею святкування, де кожного року висаджують найбільше квітів -  як правило близько 3 мільйонів. Парк вражає не лише колоритними клумбами, але й квітковими скульптурами та громадними композиціями. Це місце дуже популярне для фотосесій, а також проведення різноманітних заходів, ярмарок та майстер-класів. Окрім різноманіття тюльпанів, парк приваблює гостей мальовничою зоною для пікніків та штучною водоймою з печерами, неймовірними гротами і водоспадами в самісінькому центрі площі. Також неподалік розміщений Музей тюльпанів, декілька старовинних вілл з традиційною старовинною архітектурою та оздобленням, які сьогодні використовуються як кафе. А з вершини пагорба Дуатепе відкривається мальовничий вид на Босфор.

Основний акцент туру "Чарівний світанок Туреччини" складається з подорожі до Каппадокії, екскурсія до парку Еміргян не є включеною до програмою туру. Однак учасники туру матимуть достатньо вільного часу для самостійного відвідання цього парку або інших місць проведення фестивалю.

 • У історичному центрі міста розташований парк Гюльхане, який, хоча трошки менший у масштабах своїх квіткових експозицій порівняно з Еміргян, тим паче привертає увагу своєю особливою атмосферою. На його головній алеї вражає ефектне панно з тюльпанів.
 • Поруч з парком розташовані палац Топкан та мечеть Ая Софія. На площі Султанахмет, перед мечеттю, простилається найбільший у місті живий килим, створений із 500-600 тисяч тюльпанів. У ці дні на площі також можна насолоджуватися виступами музикантів, особливо якщо потрапити сюди під час концерту.
 • Парк Ґьозтепе в азіатській частині Стамбула, менш шумний та не переповнений людьми, вражає своєю красою, і тут також можна зустріти велику кількість різноманітних тюльпанів.
 • Розчинитись в тюльпановій симфонії можна під час прогулянок такими парках: Йилдиз, Фетхі-Паша та Чамлиджа.

Як поїхати автобусним туром до Стамбулу на Фестиваль тюльпанів?

В турах до Стамбула на Фестиваль тюльпанів рекомендується передчасно забронювати квитки, тому що в період свята кількість туристів доволі велика. На веб-сайті "Танго Тревел" доступні програми святкових турів до Стамбула, де можна порівняти ціни, переглянути основні та додаткові програми і вибрати найзручнішу дату виїзду. Після вибору залишається лише забронювати тур й оплатити. Онлайн бронюванн доступні для користувачів які зареєструвались на сайті.

Знайдіть свій тюльпан щастя

Навіть коли Фестиваль тюльпанів в Туреччині закінчується, славетні тюльпани все одно майорять навколо, вам лише потрібно вміло помічати їх. Мінарети багатьох мечетей будують схожими за формою на пелюсток тюльпана, що тримаються на міцному стеблі. Купол "Тюльпанової" мечеті Лалелі в стилі барокко також нагадує тюльпан. На плитках у будинках і палацах, на бруківці та каналізаційних люках, на керамічному посуді, текстильних виробах та різноманітних сувенірах завжди зображені тендітні тюльпани. Навіть склянки, в яких традиційно подається турецький чай, відтворюють форму квітки тюльпана. Якщо вашому житті бракує емоцій, все набридло та дні стали одноманітно сірими, саме час вирушити до Стамбула на Фестиваль тюльпанів. Привезіть з Туреччини щось сповнене тюльпанової енергії, і краса та ніжність цієї квітки принесе вам щастя, що заховалось серед безмежжя квітучих садів!

.