Тури в Данію

Відображати:

Акційний
Тур
Скандинавія. Вся правда про Вікінгів
Латвія Естонія Фінляндія Швеція Норвегія Данія Німеччина
Дата виїзду
20.06.2020
Тривалість
9 днів
Вартість
365
Акційний
Тур
Нові горизонти: Рига, Стокгольм, Копенгаген, Амстердам
Латвія Швеція Данія Нідерланди Німеччина Польща
Дата виїзду
26.04.2020
Тривалість
8 днів
Вартість
325

Опис країни:

Натисніть щоб подивитись

Данія

Данія
Загальна інформація
Назва держави:  Королівство Данія 

Державний устрій: Данія - конституційна монархія, де Королева виконує роль голови держави, а уряд формується з парламенту, «фолкетингу». Парламент у Данії однопалатний; депутати обираються шляхом пропорційного представництва, хоча кожен член парламенту також представляє виборчий округ. Чотири з 179 членів

Парламенту обираються від Гренландії та Фарерських островів. Загалом, Уряд Данії є урядом меншості (що не містить парламентської більшості), що означає, що політика Данії заснована на компромісах різноманітних політичних партій. У випадку, якщо Фолкетинг висловлює недовіру уряду, уряд повинен піти у відставку чи провести вибори.  

Адміністративний поділ: Адміністративно Королівство Данія поділяється на 5 регіонів і загалом 98 муніципалітетів. 

Столиця: Копенгаген

Площа: 43,094 км² 

Населення: Все корінне населення королівства походить від кочових германських племен - англів, саксів і данів. Чисельність населення Данії складає, за даними 2004 року, 5414000 чоловік. Протягом усього цього десятиліття спостерігається повільний, але досить впевнений приріст населення. 

Мова: Данська. Належить до північногерманської, або скандинавської, підгілки германської гілки індо-європейської мовної сім'ї. Нею розмовляють близько 5,5 мільйонів осіб. Вона править за офіційну в Данії.

Датська мова вважається не милозвучною. У багатьох людей, які вперше чують датську мову, складається враження, що мова монотонна і повільна. Є навіть жарт, що данці говорять з гарячою картоплею в роті, хоча останні вважають свою мову красивою і лаконічною. Вивченню данської мови потурає знання хоча б однїєї з германських мов. 

Час: відстає від київського на 1 годину. 

Свята:
- Офіційним святом є Новий рік.
- Національні свята Данії - День Конституції (5 червня) і День народження королеви Маргрете (16 квітня).
- 5 травня (1945 р.) датчани святкують День Визволення.
- Датчанам притаманні гостинність і прихильність старовинним звичаям.
- В країні широко відзначаються релігійні свята: Різдво, Великдень, Вознесіння, Трійця та інші.
- Популярними є народні свята, особливо Масляниця і ніч на Івана Купала (23 червня, коли по всій країні запалюють багаття і влаштовують гуляння).
- Влітку у Фредерікссунні на о.Зеландія проходить фестиваль вікінгів, а в старовинних містах Рібе, Орхус, Хобро, Ольборг і Треллеборг проводяться ярмарки вікінгів. 

Географія:
Данія простягається з півночі на південь на 360 км і з заходу на схід - на 480 км. Більша частина країни (29,78 тис. кв. км) знаходиться на півострові Ютландія. Датський архіпелаг, що налічує близько 500 островів і розташований на сході від Ютландії між Балтійським морем і протокою Каттегат, займає 12,73 тис. кв. км, а о.Борнхольм на Балтійському морі - 588 кв. км. Довжина берегової лінії Данії становить 7438 км. У країні немає місць, віддалених від берега моря більше ніж на 60 км.

Клімат: Помірний морський. Досить м'який, без різких перепадів температур і  рівномірним випаданням опадів протягом всього року. Зима триває з грудня по березень і характеризується високою вологістю і холодною погодою - температура повітря в січні складає від 0 C до -7 С. Літо прохолодне, середня температура липня становить 15-16 С. 

Релігія: Найбільш відомою і поширеною релігією в Данії є Євангельська Лютеранська Церква Датського Народу, яка має статус державної релігії. Проте також проживають в Данії представники багатьох інших релігійних традицій. Завдяки масовій імміграції 1980-х і 90-х, другою за кількістю віруючих релігією є іслам. 

Валюта: Фарерські крона (Fkr), рівна 100 ері. У ході банкноти гідністю в 1000, 500, 200, 100 і 50 крон, монети вартістю в 20, 10, 5, 2 і 1 крону, 50 і 25 ері. Фарерські крона прив'язана до датської кроні і її доля у зв'язку з переходом до євро поки не визначена. Зазвичай банки стягують досить маленькі комісійні для обмінних послуг. Широко прийняті кредитні картки провідних світових систем. 

Транспорт:
Усередині країни найкраще пересуватися на поїздах, вони сучасні та зручні. Якщо Вам потрібно потрапити на острови або розділені водою частини країни, скористайтесь поромами. Всередині міст розвинене автобусне сполучення. Вони ходять не тільки вдень, але і вночі, але вже зі збільшеними інтервалами - півгодини. У Копенгагені є метро. На автобусах платити потрібно шоферові, а в метро купують квиток в касі, а потім компостують його в жовтому апараті, розміщеному на платформі. Для того, щоб взяти автомобіль на прокат, необхідно мати більше 20 років, мати при собі водійські права міжнародного зразка і кредитну картку.

Покупки: Данці славляться своїм власним дизайнерським одягом, фурнітурою, керамікою та ювелірними виробами. Усередині місто переповнене дизайнерськими майстернями, це приваблює покупців, так вони без особливо праці можуть обійти всі відразу магазини пішки, не втомившись від ходьби. Ось вам порада - сходіть на пішу прогулянку по вулицях: Strogen і Kobmagergade, на цих вуличках є маленькі бутики і алея магазинів, там Ви зможете гуляти годинами і отримувати насолоду від зроблених вами покупок. Відправившись за покупками до Копенгагена Ви отримаєте масу задоволення не тільки від придбаних речей, але і від самого міста, особливо його нічного життя...

Варто побачити
Копенгаген 

Місто засноване у 1167 р. на північному сході острова Зеландія як фортеця, столиця країни з 1417 р. Центром міста вважається Ратушна площа з розміщеною на ній Ратушею, скульптурою засновника міста єпископа Абсалона, оригінальним термометром із механічними фігурками і Міським музеєм. Поруч із ратушною площею є Кругла вежа, сходів у вежі немає, на гору веде пологий гвинтовий підйом довжиною 210 метрів. З вершини вежі відкривається вигляд на старий Копенгаген.
До площі примикає мальовничий канал Нюхавн, у якому пришвартовані стародавні судна. Район Нюхавн - улюблене місце художників, фотографів, журналістів і туристів, тут розміщені Національний музей і художня галерея Карлсберг із зимовим садом і багатою колекцією французького і датського мистецтва, найкращі готелі та престижні ресторани. На набережній можна побачити символ міста - відому скульптуру Русалочки.

Серце Копенгагена - довга торгова вулиця - Стрегет, що стала першою у світі пішохідною зоною. Вона охоплює чотири вулиці, що з'єднують Ратушну і Оперну площі...

Тіволі
Тіволі - знаменитий парк розваг. Розташований в центрі Копенгагена, один із найстаріших парків Данії. Він був заснований у 1843 р. Г. Карстенсеном. У найстаршому будинку парку, театрі Пантоміми (1874), вистави проводять щодня. Парк прикрашають безліч тюльпанів, троянд, хризантем.

Зараз парк є одним з найбільш відвідуваних в Скандинавії і третім в Європі, поступаючись паризького Діснейленду та німецькому Європа-парку.

Крістіансборг
На о. Слотсхолмен розміщений палац Крістіансборг (1928), який збудований на місці старого замку єпископа Абсалона (XII ст.). У палаці є: Парламент, урядові заклади і Королівські парадні апартаменти. В одному з крил палацу розміщений музей карет та історії театру.

Замок Розенборг
Замок Розенборг (1632) збудований в оточенні невеликого парку, відомий музеєм датських королів (1858) з унікальною колекцією фамільних королівських коштовностей і художньою експозицією.

Найбільш пишно оформлений бальний зал, де проходили урочисті банкети і королівські аудієнції. Навколо замку розбитий Королівський сад, який щорічно відвідує близько 2 млн туристів. Це найпопулярніший парк датської столиці.

замок Кронборг
У Хельсінгере розміщений замок Кронборг (1577-1585), у якому нібито жив шекспірівський Гамлет, музей судноплавства, монастир кармелітів і церква св. Олафа (XV ст.). Оточене морем північне узбережжя острова Зеландія до півночі від Копенгагена є улюбленим місцем відпочинку данців і туристів.
Леголенд
Значна популярність Лего-індустрії зумовила створення у 1968 р. розважального тематичного парку Леголенд Біл-ланд. Парк розділений на три частини: Мініленд, Легоредо таун і Каселленд. У Мініленді під ногами маневрують автомобілі, в порту відчалюють пороми, діти почувають себе тут дійсними велетнями. Відтворено "Молочний шлях", де можна наочно простежити за переміщенням продукту від ферми до вашого столу. У Легоредо таун відтворено містечко в стилі Дикого Заходу часів Фенімора Купера і Карла Мея, ковбоїв та індіанців. У Каселленді створено величезний королівський замок, пересуваючись верхи на спині дракона, можна побачити, як жили люди сотні років тому, як лицарі борються один з одним на турнірі, який закінчується веселим бенкетом у камінному залі в компанії ченців, елегантних леді, стражників і блазнів. На завершення дракон довезе до королівських скарбниць і підземелля замку. 

Христіанія

В Копенгагені, а точніше, в тій його частині, що розташована на острові Амо, є унікальне поселення. Місто в місті, держава в державі, утопія, що стала реальністю. Це місце відоме у всьому світі і називається воно Христіанія.

Метою Християнії є створення самокерованого суспільства, в котрому кожен індивід відповідальний за благополуччя всієї общини. 

Тут є власна школа, дитячий садок, Християнія виробляє свій вид велосипеду — трьоколісний Християнбайк. Данці в розмовній мові вирізняють "поїхати на велосипеді" або "поїхати на християнбайці".

Тут є безліч творчих і ковальських майстерень. Тут є галереї і музей, власні кав’ярні і смачні вегетаріанські ресторації.
Історія Хрістіанії досить довга й сповнена найрізноманітніших подій: вона пережила чималу кількість битв, обертається і перемогами, і поразками. Багато часу промаймуло із початку заснування цього поселення, але тут і далі продовжує жити мрія про вільне життя, втілена в цьому чудовому місті, яким керують його ж мешканці.

Tango map
Де купити тур?
ШукатиПо всій Україні
.