Тури в Литву

Відображати:

Опис країни:

Натисніть щоб подивитись

Литва

Литва – маленька горда країна з величною історією, багатою культурою і працьовитим народом – 2,8 млн осіб.  Литва – повноправний член ООН, НАТО і Європейського Союзу.  Литва – свободолюбна,  як і її символ – білий лелека, який тут охороняється Законом і красується на багатьох гербах і сувенірах. 
Литва – країна, що вміє радіти життю, а її традиція і символіка свят пісні й танцю у 2003 році оголошена ЮНЕСКО шедевром усної і нематеріальної спадщини людства.

Литва – комфортна країна з м’яким помірним кліматом, спокійним ритмом життя, відсутністю міст-мільйонників, мальовничими пейзажами і раєм для гурманів. Литва – унікальна країна з багатими рекреаційними можливостями: третину її території  площею понад 65 тисяч кв. км займають ліси і парки, близько 3 тисяч озер, морське узбережжя з піщаними пляжами. Литва – це туристичні та курортні перлини Клайпеда, Паланга, Друскінінкай, Нерінга на Куршській Косі. 

Литва – країна активного відпочинку: Клайпеда кличе тих, хто займається яхт-спортом, найстаріший гірськолижний курорт Ігналіна, розташований в 130 км на північний схід від Вільнюса, а також місто Друскінінкай з цілорічним критим комплексом SnowArena, що вже став популярним у всій Європі запрошують усіх шанувальників гірськолижного спорту.

Закохайся з першого погляду у Вільнюс – Литва вибрала своєю столицею найкрасивіше місто з його Кафедральною площею, величним замком, готичні костели і таємничими вузенькими вуличками.
Відшукай у місті Каунас єдину у світі будівлю з фасадом у вигляді банкноти – «Office Center 1000» оформлений 4500 плитками зі скла різної форми та розміру як банкнота 1000 літ взірця 1926 року.
Завітай до Тракаю – стародавню столицю країни, адже сьогодні Тракайський замок Литва вважає своїм «туристичним брендом», а його липневий барвистий Тракайський фестиваль манить гостей з усього світу.

Відвідай особливе місце паломництва – Гору Хрестів за 12 км від міста Шяуляй, де встановлено понад сто тисяч хрестів із усіх кутків планети.

Скуштуй традиційні страви, які пропонує тобі Литва, де багато овочів, грибів та молочних продуктів: грибний борщ з вушками по-литовському, суп солодкий литовський з чорносливом, томатний суп з рисом або холодний литовський борщ з кефіру, картопляні ковбаски "ведерай" з шкварками і підсмаженою цибулею, картопляні млинці "жемайчю блінай" з тушкованим м'ясним фаршем із сметаною, картопляний пудинг "плокштай-ніс" з підсмаженою цибулею, зрази з картоплі "цепелінай" зі свинячими шкварками, запечені картопляні палички під сметанним соусом з салом "швільпікай", "бабу картопляну з грудинкою" зі смаженою на салі цибулею, а також "картопля фарширована по-литовськи", запечена з грибним фаршем і сухарями під сметанним соусом. А ще Литва – це всесвітньо відома експортерка еталонного чорного хліба, який тут печуть за спеціальним стародавнім рецептом, тому він упродовж місяця не черствіє.   Замов страви з риби, які полюбляє Литва. З риби тут готують різноманітні холодні і гарячі закуски, безліч різних пирогів і виробів з тіста, в тому числі знамениті "віртіняй", різні рибні асорті й самостійні страви на зразок копченого вугра або злегка підсоленої щуки.

Придбай популярні настоянки, лікери, наливки, бренді, бальзами чи пиво, яким славиться Литва  - "Швянтуріс", "Рагутіс", "Утяне" і "Таурас".

 

Поширені запитання:

Натисніть щоб подивитись

Сувенри які варто купити в Литві❓

Усім гурманам варто привезти додому шоколад «Каруна» і «Рута», яблучний сир або тягучий мармелад ручної роботи «Obuolių sūris» і традиційний литовський торт «Шакотіс», який занесений у книгу національної спадщини Литви. Серед міцних напоїв вибери настоянку «Три дев'ятки», медову настоянку «Жальгіріс» (Žalgiris) або мідуса (медовуха) із додаванням лікарських запашних трав чи «Suktinis» з ягодами малини, чорниці, смородини. З Литви варто привезти якісні, красиві, цікаві шкіряні речі ручної роботи, прикраси з бурштиновим каменем, полотняні серветки, сумки, рукавиці, шарфи з традиційним орнаментом Литви і балтійськими візерунками, якісну косметику фірми «Margarita». 

Де купити тур?
Шукатипо всій Україні
.